Cikkek
Bélrendszeri panaszok, ekcémás tünetekkel- Mi lehet a háttérben (esetleírás)?
Szeretném megnyugtatni, az emésztőszervi problémákkal küzdőket, még hisztaminintolerancia vagy IBS diagnózisa mellett is, egy megfelelően összeállított étrend segítségével lehet újra teljes életet élni! A tünetek forrását kell megtalálni, miközben a bélflóra állapotát rendezzük.
Étkezési tippek a karantén idején
A koronavírus járvány beköszönte mindannyiunk életében változásokat hozott magával, mely kihívásokkal teli mindennapokat ró ránk. Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt a szorongás és a stressz emészti, amire előszeretettel választjuk az evést. Hogyan csökkenthetjük mégis az energiabevitelünket?
Sosem vagyunk egyedül, társunk a mikrobiom
Habár már a 2000 évvel ezelőtt élő Hippokrátész – az ókori görög orvostudomány atyja – is kimondta, hogy a betegségeink a belünk állapotával van összefüggésben, de mégis ennek a ténye csak napjainkban kezd a köztudatba egyre jobban beivódni. Na de kitől vagy mitől függ a bél állapota?
Okostányér, avagy egy kiegyensúlyozott étrend mikéntje
2016-ban látott napvilágot az új hazai kiegyensúlyozott táplálkozási ajánlás, ami az OKOSTÁNYÉR® nevet viseli, melyet a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége dolgozott ki. Segítségével megtudhatjuk,hogy élelmiszer csoportjainknak milyen arányban alkotják, kiegyensúlyozott napi étrendünket.
Míg étel nélkül hetekig, de folyadék nélkül csak pár napig bírjuk
Szájszárazság, petyhüdt bőr, sötét színű vizelet, fejfájás, gyengeség, koncentrációvesztés, székrekedés, csak néhány olyan tünet, ami mögött a szervezet dehidratációja, vagyis vízhiánya áll. A folyadékháztartás egyensúlyának fenntartása elengedhetetlen a szervezet gondtalan működéséhez.
Só – ellenség vagy szükséges?
Temérdek cikk és vélemény látott napvilágot a só-fogyasztás dilemmáját illetően. Nem kisebb a megosztottság, a 2017 évben hatályba lépett 37/2014. (IV.30.) EMMI rendelet a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról szóló szabályozás megszületése kapcsán sem, melyben többek között a sóbevitelt is korlátozták.
Hozzátáplálás – mit érdemes tudni?
2019-ben napvilágot látott az új hazai hozzátáplálási ajánlás, melyben az allergének bevezetésével kapcsolatban éles nézőpontváltás történt a korábbi elképzelések szerint, de továbbra is az első 4-6 hónapban a kizárólagos anyatejjel táplálást tartják a legoptimálisabbnak.